Agneskerk blij met respons

Het zal niemand ontgaan zijn dat we bij de Agneskerk op zoek zijn naar nieuwe vrijwilligers, naar mensen die de betekenis van de kerk voor het dorp en omgeving zien en erbij betrokken willen zijn.

De afgelopen maanden hebben we als werkgroep werving vele mensen gesproken over de betekenis van de kerk en we zijn aangenaam verrast door de positieve reacties. Zowel binnen als buiten de kerk, kerkgangers en niet-kerkgangers, bewoners van Goutum, Zuiderburen en de hele omgeving: veruit het grootste deel vindt het bestaan van de kerk belangrijk, en zou het ervaren als een verlies als ons kerkje zou moeten sluiten. Op veel verschillende manieren blijkt de kerk van betekenis in hun leven, soms voor zichzelf, soms ook vanwege de generatie voor hen. Velen reageren verrast als ze horen wat het kleine kerkje aan activiteiten herbergt, zoals gepreksgroepen, koffieochtenden, Nederlandse taallessen voor bewoners van Campanile (georganiseerd door COA).

We kunnen niet anders dan concluderen dat de kring van betrokkenen bij de Agneskerk groter is dan we dachten. Uiteraard begrijpen wij ook dat jonge mensen veelal een druk bestaan leiden, en dat de kerk daarbinnen geen vanzelfsprekende plaats meer heeft. Toch hebben onze gesprekken ertoe geleid dat nieuwe mensen actief willen worden en daar zijn we heel blij mee. De Agneskerk kan zeker nog een tijdje door.

Bent u ook nieuwsgierig geworden? Neem contact met ons op via marlieshemel@gmail.com