Sinterklaasintocht door de wijk: een geslaagde dag én een bijzonder afscheid
De intocht van Sinterklaas in Zuiderburen vond dit jaar plaats onder een stralend zonnetje. Al vroeg verzamelden kinderen zich op de plekken waar Sinterklaas zou stoppen, terwijl de Pieten door de straten renden om iedereen op te trommelen. De spanning steeg toen in de verte de glimmende Cadillac verscheen, met Sinterklaas breed glimlachend achter het raam. Voorop reed het inmiddels iconische golfkarretje met opa en oma Piet, die meteen werden herkend en enthousiast werden toegejuicht.
De stoet trok door de wijk en overal liepen mensen een stukje mee. Er werd gezwaaid, gezongen en gelachen, precies de sfeer waar de intocht om bekendstaat. Het werd opnieuw een middag die bewoners van alle leeftijden bij elkaar bracht.
Maar dit jaar had de intocht ook een speciaal moment. We namen namelijk afscheid van twee bijzondere mensen: opa en oma Piet. Al jaren brengen zij met liefde, plezier en een flinke dosis enthousiasme de magie van Sinterklaas naar Zuiderburen. Hun aanwezigheid, warmte en vertrouwde gezicht hebben de intocht gemaakt tot wat het nu is.
Nu is het moment aangebroken dat zij als organisatie het stokje neerleggen.
Wat nu?
Willen we volgend jaar opnieuw een intocht in Zuiderburen?
Willen we blijven genieten van die stralende gezichten, de gezelligheid en de traditie die zoveel mensen verbindt?
En misschien nog wel belangrijker: heb jij ideeën over hoe het anders, moderner, leuker of juist eenvoudiger kan?
Dan zijn we op zoek naar jou.
De toekomst van de intocht ligt bij bewoners die willen meedenken, organiseren of helpen. Misschien heb je al ervaring met organiseren, misschien vind je dit een mooie kans om iets voor de wijk te betekenen, of misschien denk je gewoon: dit mag niet verdwijnen.
Vind jij dat het anders kan, of wil je simpelweg dat het blijft? Meld je dan bij ons aan (info@wijkverenigingzuiderburen.nl).






